Kıymetli sanatseverler;

Belediyecilik anlayışımız doğrultusunda ne kadar kentin temel ihtiyaçlarını gözetiyorsak o kadar da kültür ve sanat alanında bu ihtiyaçlara cevap vermeye gayret ediyoruz.

Tiyatro tüm sanatların sahnede birleşmesidir. Sanat birleştiricidir, sanat insanların perspektifini genişlettiği gibi iyiyi, doğruyu, kenetlenmeyi, birlik olmayı gösterir. Milli birlik ve beraberliğime daha çok sahip çıkmamız gereken bu günlerde, diğer illerden festivalimize gelip, bizleri onurlandıran tiyatro ekiplerinin oyunlarıyla da bu beraberliğimizi daha da güçlendirmemiz, birbirimize daha sıkı sarılmamız lazım.

Adana şehir tiyatroları bu yıl 58. Yılını kutluyor. Merkez Seyhan da olmak üzere toplam 4 ilçede (Kozan, Yüreğir, Pozantı) açılan sahnesiyle daha çok seyirciye ulaşmayı hedefliyor. 2014 – 2015 sezonunda 40.000 seyirciye ulaşan Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, bu sene en az 100.000 seyirciye ulaşmak arzusu içindedir. Bu gaye ile şehir tiyatroları, 2015 – 2016 sezonunda, altısı yeni, toplam on oyun ile seyircilerin karşısına çıkacaktır.

Son olarak ülkemizin beraberliğini bozmaya çalışanlara inat, terörü lanetliyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor ve birbirimize daha da kenetlenmemizi tüm kalbimle istiyorum.

 

Hüseyin SÖZLÜ

Adana Büyükşehir Belediye başkanı